Prof. Dr. Nazmi Özer' den Teşekkür!

Turk Biyokimya Derneği’nin Uluslar arası Klinik Kimya ve Avrupa Klinik Kimya Federasyonlarının işbirliği ile 08 — 11 Nisan tarihlerinde “Evidence Based Laboratory Medicine” çalıştayı gerçekleştirilmiştir. Çalıştaya değişik Üniversite ve Devlet hastanelerinden uzmanlar katılmıştır. Çalıştayın çok başarılı olduğu 100/100 memnuniyet ifade eden geri bildirimleri organizasyonu yapan bizleri de çok memnun etmiştir. Bu başarının en önemli paydaşların birisi de sizsiniz. Bu çalıştayın gerçekleştirilmesindeki katkı ve destekleri için meslektaşlarım adına Dolunay' a teşekkür ederim.

Sizlerle Ülkemiz için çok önemli olduğuna inandığım iki önemli olayı da paylaşmak istiyorum.

Birincisi, her üç yılda bir düzenlenen (2008-Fortelez/Brezilya, 2011-Berlin/Almanya, 2014 Istanbu/Türkiye) ve yaklaşık 6-10000 kişinin katıldığı Uluslararası Klinik Kimya Fedrasyonu’nun (IFCC) Dünya Kongresi’ni (IFCC-WORLDLAB) Isveç, Meksika ve Hindistanla yarışarak Ülkemize kazandırdık. İkincisi, Turk Biyokimya Dernegi'nin yayin organi olan ve daha önce Chemical Abstract, Directory of Open Access Journals, Index Copernicus ve Türk Tip Dizini'nde indekslenen Dergimiz "Turkish Journal of Biochemistry-Turk Biyokimya Dergisi"nin "Science Citation Index" (SCI) e kabul edildiğini duyurmaktan mutluluk duymaktayız. Bütün bu başarılardaki katkılarınız için minnettarız.

Sözleri ile Türk Biyokimya Derneği ve Avrupa Biyokimya Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Nazmi Özer' e teşekkürlerimizi sunarız.

Haberler

Etkinlikler